Düş Hekimi Koyu

 

 

Düş Hekimi Koyu, Dünya’da bir yerdir.

 

Hopa – İskenderun arasında, denizdeki bir girinti olabileceği gibi - yan odanın bir köşesi, okuldaki ağacın dibi, yoğun işyerinin az ötesi de olabilir.

 

Düş Hekimi Koyu’na konforla ulaşılmaz. Ancak dikenlerin arasından emek emek, acı çekerek, adım adım yürünerek gidilebilir. Ama yol boyunca soluduğun kekik kokusu, bütün kavgaları ardında bırakacağın duygusu, içinde herkes sağlıklı ve mutluyken yalnız, yapayalnız kalabilme arzusu, sana devam etme gücü verir.

 

Varabildiğinde: “olmazsa olmaz”ların, “olmazsan olma”lara dönüşür. Sadece internet, 3,5G bağlantılarından değil, tüm göbek bağlarından kurtulur, yeniden doğarsın Düş Hekimi Koyu’nda.

 

Üç düğmeli bir blazer ceketin değil; uyduruk bir mayon olmasa da olur. Son derece özgür, eğri de olsan son derece kendin olursun sonunda. Kral değil, imparator kulaçlar atarsın naylon poşetsiz sularda. Artık bir yunus olmuşken güneşin altında - bir carettaya dönüşürsün küçük ama sana kalmış izmaritsiz, çöpsüz sahile (ya da odanın köşesine) uzandığında. Başın döner o büyük mavi, o büyük ıssızlık sarhoşluğunda.

 

** ** **

 

Düş Hekimi Koyu, küçücük de olsa, sadece seninledir ve sadece senindir.

 

Düş Tembeli Koyu yoktur. Onun üzerine çoktan oteller inşa edilmiş - ona giden yollara çoktan asfalt döşenmiştir.

 

Bu küçük koy: Düş Avukatı, Düş Öğrencisi, Düş İşçisi, Düş Muhasebecisi ya da Düş İnsanı koyu olarak da adlandırılabilir.

 

Bazen sana ait bu dünya köşesi koy,

dikenli yollardan ulaşılabilen bir koyun,

ardına kadar sana açılmış kollar da olabilir…

 

 

düş hekimi yalçın ergir    http://www.ergir.com

22.08.20000014         (hopa – iskenderun arası)

 

 

 

 

 

 

  Düş Hekimi Yalçın Ergir

Facebook Paylaşım Sayfası

https://www.facebook.com/dushekimiyalcinergir