yazının başı,  yürümeye devam -1:

http://www.ergir.com/2014/yurumeye_devam.htm

 

Yürümeye Devam - 2

 

Önce bir fotoğraf sergisi duyurusu yapayım:

Bu akşam Ankaralı Gezginler Grubu’nun, 9. Geleneksel Fotoğraf Sergisi'nin açılışı vardı.

 

Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 17 Aralık’a kadar açık kalacak sergide, göz nuru 106 fotoğraf ve Lösev tarafından bastırılan (sergideki fotoğrafların yer aldığı) masa takvimleri yer alıyordu.

 

Bu serginin çok anlamlı bir yönü var; çünkü sergi bir süre önce bisikleti ile Gölbaşı’ndan Ankara’ya dönerken “her türlü ışıklı uyarısı, koruyucu giysisi ve trafik kurallara uymasına rağmen” kendisine çarpıp kaçan bir araç yüzünden yaşamını yitiren, Ankaralı Gezginler Grubu üyesi Berk Baysal’ın anısına.

 

 

Benim için bir buruk detay da, serginin Ankara’dan Gölbaşı’na yürüdüğüm, araçların nasıl canavarlaştıklarına pedal pedal olmasa da, adım adım tanık olduğum bir günün akşamına denk gelmesi.

 

Araçların geldiği yöne doğru yürümek riski azaltıyor, ama bisikletle giderken bu yapılamıyor ve ehil olmayan bir ehliyetlinin psikolojisiyle, dikiz aynasında çok özlenecek, özleyecek yürekler kalıyor.

 

Yalnızlığa randevu verdiğim bu öğlen, Gölbaşı’na, Ezo Gelin’e gidiyordum. Yürürken Ragıp Binzat’ın türküsü: Gölbaşı’na Vardım’ı Arzu Görücü’nün yorumuyla dinliyordum.

 

Berk’in anısına bu sergi duyurusunu yaparken,

bu efkarı da paylaşıyor:

http://youtu.be/6nNoaV4hKUk

 

ehliyet sınavlarında şimdilik veterinerlerin değil ama,

psikologların da yer alabilmesini diliyorum…

 

düş hekimi yalçın ergir - 9 aralık 2014 akşamı

http://www.ergir.com

 

 

  Düş Hekimi Yalçın Ergir

Facebook Paylaşım Sayfası

https://www.facebook.com/dushekimiyalcinergir